Výcvik zaměřený na vyprošťování osob z havarovaných vozidel

Informace

V neděli 17.10.2018 měla naše jednotka výcvik, který byl zaměřený na dopravní nehody, tedy na vyprošťování osob z havarovaných vozidel, první pomoc a péči o zraněné osoby. Při výcviku jsme si zopakovali základy při zajišťování místa dopravní nehody, samotnou práci u havarovaného vozidla a to stabilizaci, protipožární opatření, komunikaci se zraněnou osobou, poskytnutí první pomoci a nakonec samotnou práci s hydraulickou vyprošťovací technikou.

Toto nebyl náš první výcvik zaměřený na tuto problematiku, kdy příprava bude nadále intenzivně pokračovat a to nejen po praktické ale také po teoretické stránce, neboť naše jednotka by měla být v dohledné době zařazena do předurčenosti pro dopravní nehody a proto je nezbytné si znalosti a zkušenosti neustále prohlubovat.

Fotografie z výcviku naleznete na našem Facebooku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.418931975539911&type=1&l=46efb8536b